Увійти

Увідійть у свій аккаунт

Логін *
Пароль*
Запамятати

Карпати check-in

check inРубрика «Карпати Check In» це блог вражень від реальних мандрівок, які відбуваються у конкретний проміжок часу. Оскільки тут наша команда сама вибирає куди їхати і якими послугами користуватися тож тут собі дозволимо більше ділитися нашою особистою думкою, а моментами навіть і будемо допускати трохи критики. Також в рамках рубрики «Карпати Check In» намагаємося спостерігати за змінами та тенденціями, які відбуваються на ключових туристичних локаціях.


 

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Ніколи не міг подумати що доведеться писати пост на таку тему. Та все ж обставини і напад Росії на нашу країну радикально змінив підхід у нашому житті до здавалося б звичних речей. Відпочинок також попав у цей перелік. «Якось не до відпочинку у такий час» - переконаний, скажуть більшість читачів. І будуть мати у певному сенсі рацію. Та все ж якщо глянути на ситуацію дещо під іншим кутом зору то розуміємо що відпочивати треба і Карпати та регіон можуть відіграти не абияку конструктивну функцію в період війни.

Нещодавно спільно з благодійним фондом «Опіка майбутнього» ми здійснили декілька волонтерських поїздок по карпатському регіону відвідавши низку дитячих будинків для дітей з особливими потребами. В процесі поїздки не забували і про туризм. Тож у двох публікаціях хочу поділитися нашими переконаннями, спостереженнями і рекомендаціями щодо відпочинку в Карпатах в сезон 2022.

Чи загалом варто відпочивати

Почнемо з фундаментальних питань: чи поїдуть туристи в Карпати у цьому сезоні і чи варто взагалі відпочивати. Справді війна внесла свої корективи у наше життя. Здавалося б недоречними думати про відпочинок. Та первинний шок минає і усі починаємо розуміти що пора і треба працювати. Звісно у когось ця робота перейде повністю у волонтерську діяльність, та все життя триває і адаптуємося до нових умов. Тож рано чи пізно але потреби перемкнути думки від тривожного сьогодення будуть виникати і то врази швидше ніж ми собі гадаємо. Відтак відпочинок – одна з тих терапій, яка здатна забезпечити дану потребу. Карпати якраз наразі один з найдоступніших і найнадійніших способів це зробити.

Як бачимо потреба і попит буде, але яким буде цей відпочинок.

Особливості відпочинку в Карпатах в сезоні 2022

Тож цього воєнного 2022 року на відпочинок в Карпатах будуть впливати декілька факторів притаманних виключно даному історичному періоду: це серія обмежень щодо пересування, це паливна криза, це недоступність певних регіонів для відвідин.

Про що йдеться. Насамперед маємо низку обмежень щодо пересування. Це наявні блокпости на дорогах загального користування, це в певній мірі і в певних регіонах заборона на відвідування лісів це комендантська година.

На що це може впливати під час організації відпочинку в Карпатах. Насамперед туристи мають більш прискіпливіше ставитися до організації мандрівок. Обов’язково не забуваємо про наявність посвідчень особи, ваш туристичний інвентар не має мати в собі заборонених предметів у такий час, ну і звісно слухняність щодо проходження блок-постів. Перед тим як вирушати на відпочинок дізнаємося про правила та заборони, які діють у тому чи іншому регіоні. Також плануємо мандрівки і відпочинок таким чином, щоб ваша активна стадія завершувалась до початку комендантської години. Тобто доведеться відмовитися від нічних, або занадто ранішніх прогулянок.

Ну і раз зайшла мова про поведінку туриста у воєнний час, окремо хочу акцентувати увагу на поводженні з фотокамерою в такий час. Отож вкрай не рекомендовано фотографувати військових, пересування військової техніки, а також елементи транспортної та логістичної інфраструктури. Тобто від таких фотозйомок варто утриматись.

І щодо недоступності певних територій для відвідин. Варто констатувати що місць у Карпатах для відвідин поменшало, оскільки деякі території перекриті для доступу в інтересах військових. Звісно в стандартний не воєнний час ми б постаралися подати детальну карту таких місць, проте з логічних міркування цього робити не будемо і не зможемо. Проте ще один нюанс додам що під заборонені об’єкти потрапляють і деякі пам’ятки історії та природи. Але таких не багато щоб суттєво вплинути на туристичну привабливість регіону загалом.

Та все ж в Карпати якось маємо доїхати, тож тут на туристів також очікують певні зміни в орієнтирах. З нестачою пального автомобільні мандрівки будуть у дефіциті. Лишень можливі на невеликі відстані. Тож більшість мандрівок варто планувати з допомогою громадського автотранспорту або трансферу від приймаючих сторін. Потяги в ходу, рейсові автобуси також курсують стабільно.

Передмова до другої публікації

Отож в другій публікації поділюся практичним досвідом щодо організації відпочинку в Карпатах, та спостереженнями як все функціонує. Можливо з нашою командою розробимо серію певних рекомендацій як і на що варто зважати увагу під час організації відпочинку в Карпатах в сезоні 2022. Маємо сподівання що вищевикладені моменти не вплинуть на вашу думку та почуття до Карпат і сезону 2022 таки бути.


 Ярослав БАРАНРейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Ось так в рамках проекту Карпати Check In  у жовтні місяці опиняємося в туристичній столиці Карпат – містечку Яремче. За свою блогерську і туристичну практику тут уже втретє. Останній раз працював журналістом на одному з корпоративних фестивалів років п’ять тому. Отож насправді було цікаво  що тут змінилося за ті роки.Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Люблю це місце і кожен візит не дає підстав розчаровуватися. Цього разу мандрівка була також сповнена великих очікувань. Розповідати про замок Сент-Міклош не буду оскільки усю інформацію можна отримати в розділі «Туристичні принади», а сьогодні розкажу про нюанси мандрівки і чим живе замок сьогодні.karpatyturinfo