Увійти

Увідійть у свій аккаунт

Логін *
Пароль*
Запамятати

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Ніколи не міг подумати що доведеться писати пост на таку тему. Та все ж обставини і напад Росії на нашу країну радикально змінив підхід у нашому житті до здавалося б звичних речей. Відпочинок також попав у цей перелік. «Якось не до відпочинку у такий час» - переконаний, скажуть більшість читачів. І будуть мати у певному сенсі рацію. Та все ж якщо глянути на ситуацію дещо під іншим кутом зору то розуміємо що відпочивати треба і Карпати та регіон можуть відіграти не абияку конструктивну функцію в період війни.

 

Нещодавно спільно з благодійним фондом «Опіка майбутнього» ми здійснили декілька волонтерських поїздок по карпатському регіону відвідавши низку дитячих будинків для дітей з особливими потребами. В процесі поїздки не забували і про туризм. Тож у двох публікаціях хочу поділитися нашими переконаннями, спостереженнями і рекомендаціями щодо відпочинку в Карпатах в сезон 2022.

Чи загалом варто відпочивати

Почнемо з фундаментальних питань: чи поїдуть туристи в Карпати у цьому сезоні і чи варто взагалі відпочивати. Справді війна внесла свої корективи у наше життя. Здавалося б недоречними думати про відпочинок. Та первинний шок минає і усі починаємо розуміти що пора і треба працювати. Звісно у когось ця робота перейде повністю у волонтерську діяльність, та все життя триває і адаптуємося до нових умов. Тож рано чи пізно але потреби перемкнути думки від тривожного сьогодення будуть виникати і то врази швидше ніж ми собі гадаємо. Відтак відпочинок – одна з тих терапій, яка здатна забезпечити дану потребу. Карпати якраз наразі один з найдоступніших і найнадійніших способів це зробити.

Як бачимо потреба і попит буде, але яким буде цей відпочинок.

Особливості відпочинку в Карпатах в сезоні 2022

Тож цього воєнного 2022 року на відпочинок в Карпатах будуть впливати декілька факторів притаманних виключно даному історичному періоду: це серія обмежень щодо пересування, це паливна криза, це недоступність певних регіонів для відвідин.

Про що йдеться. Насамперед маємо низку обмежень щодо пересування. Це наявні блокпости на дорогах загального користування, це в певній мірі і в певних регіонах заборона на відвідування лісів це комендантська година.

На що це може впливати під час організації відпочинку в Карпатах. Насамперед туристи мають більш прискіпливіше ставитися до організації мандрівок. Обов’язково не забуваємо про наявність посвідчень особи, ваш туристичний інвентар не має мати в собі заборонених предметів у такий час, ну і звісно слухняність щодо проходження блок-постів. Перед тим як вирушати на відпочинок дізнаємося про правила та заборони, які діють у тому чи іншому регіоні. Також плануємо мандрівки і відпочинок таким чином, щоб ваша активна стадія завершувалась до початку комендантської години. Тобто доведеться відмовитися від нічних, або занадто ранішніх прогулянок.

Ну і раз зайшла мова про поведінку туриста у воєнний час, окремо хочу акцентувати увагу на поводженні з фотокамерою в такий час. Отож вкрай не рекомендовано фотографувати військових, пересування військової техніки, а також елементи транспортної та логістичної інфраструктури. Тобто від таких фотозйомок варто утриматись.

І щодо недоступності певних територій для відвідин. Варто констатувати що місць у Карпатах для відвідин поменшало, оскільки деякі території перекриті для доступу в інтересах військових. Звісно в стандартний не воєнний час ми б постаралися подати детальну карту таких місць, проте з логічних міркування цього робити не будемо і не зможемо. Проте ще один нюанс додам що під заборонені об’єкти потрапляють і деякі пам’ятки історії та природи. Але таких не багато щоб суттєво вплинути на туристичну привабливість регіону загалом.

Та все ж в Карпати якось маємо доїхати, тож тут на туристів також очікують певні зміни в орієнтирах. З нестачою пального автомобільні мандрівки будуть у дефіциті. Лишень можливі на невеликі відстані. Тож більшість мандрівок варто планувати з допомогою громадського автотранспорту або трансферу від приймаючих сторін. Потяги в ходу, рейсові автобуси також курсують стабільно.

Передмова до другої публікації

Отож в другій публікації поділюся практичним досвідом щодо організації відпочинку в Карпатах, та спостереженнями як все функціонує. Можливо з нашою командою розробимо серію певних рекомендацій як і на що варто зважати увагу під час організації відпочинку в Карпатах в сезоні 2022. Маємо сподівання що вищевикладені моменти не вплинуть на вашу думку та почуття до Карпат і сезону 2022 таки бути.


 Ярослав БАРАНkarpatyturinfo