Ворохта
(UA) Волоспад Шипіт / {RUS} Водопад Шипот
(UA) Водоспад Кам'янка \ (RUS) Водопад Каменка
Автодорога Н-13
(UA) Гірська річка Черемош \ (RUS) Горная река Черемош
Озеро Синевир
tb.php?src=%2Fimages%2Fmolniya%2Ftransport
травня 26, 2023

З червня зміни у графіку поїздів у Карпатському напрямку.

in Блискавка - NEWS by admin
Як повідомляє офіційний сайт Укрзалізниці з 10 червня запроваджується літній графік курсування поїздів. Зміни та нововведення торкнуться і поїздів які курсуватимуть у карпатському туристичному напрямку. Детальніше>>
Увійти

Увідійть у свій аккаунт

Логін *
Пароль*
Запамятати

Крокуси чи як їх ще називають «Шафрани» є невід’ємним елементом ранньої весни у Карпатах. Цього року цвітіння цих квітів сталося календарно коректно тож насолодитися цією красою можна протягом першого весняного місяця. Процес цвітіння спочатку розпочинається на Закарпатті, потім Прикарпатті і уже скоро з таїнням снігів підніметься в гори.

 

Кажуть на території України налічується понад 9 видів цієї чарівної квітки. А загалом їх понад 70. Належить крокус до трав’янистих багаторічних рослин родини півникових. Окрім естетичної краси шафрани мають велике значення і для народного господарства. Спрадавна їх вирощували як джерело прянощів і як джерело природнього барвника. Також крокуси використовуються у народній медицині володіючи властивостями сповільнення втрати зору у старших людей. Також його природній жовтий барвник використовується у виробництві сирів, масла та деяких алкогольних напоїв.

Натрапити на зарослі крокусів можна в лісах та полонинах Карпат. Проте у військовий час краще це робити на цивілізованих посадках. Одна з таких в селі Колочава в музеї «Старе село» де можна не лише помилуватись цими чарівними квітами, але й зробити гарну фотосесію на фоні цієї ботанічної принади Карпат. Наступна ботанічна принада на квітень – цвітіння Нарцисів.

DSC07263karpatyturinfo