Ворохта
(UA) Волоспад Шипіт / {RUS} Водопад Шипот
(UA) Водоспад Кам'янка \ (RUS) Водопад Каменка
Автодорога Н-13
(UA) Гірська річка Черемош \ (RUS) Горная река Черемош
Озеро Синевир
Увійти

Увідійть у свій аккаунт

Логін *
Пароль*
Запамятати

Вперше за багато років ми вирушаємо на «Детальний огляд» в розпал зими, одразу після різдвяних свят. І не будь-куди, а знову у селище Ворохта, яка на півдорозі між містечком Яремче і найвищою точкою українських Карпат – Говерлою. Цього разу ми отримали запрошення відвідати Готель «Хатки Руслани». Сказати що не знали куди їдемо – неправда. Два попередні рази перебування у Ворохті - і дві прогулянки поряд з цим готельним комплексом. Ну принаймні так було у моїй практиці. Річ у тім що «Хатки Руслани» розташовані так би мовити в стратегічному місці при в’їзді в селища, поряд з базою відпочинку «Авангард». Ось і все що треба знати про те, де шукати нашого головного героя. І справді двічі прогулюючись поряд з готелем «Хатки Руслани» так і не випадало зазирнути, «а що там в середині». Та зрештою через багато років трапилася нарешті нагода.

Дорога до готелю "Хатки Руслани"

Про те як дістатися у Ворохту ми писали дуже багато. Згадаймо наш детальній огляд туристичного комплексу «Ворохта 365». У даному випадку все простіше. Рухаємося легендарною дорогою Н-09 від Івано-Франківська у гори. Минаємо Яремче, Микуличин, і після Татарова звертаємо ліворуч на дорогу районного значення Р-24 у напрямку на Верховину. Декілька кілометрів вздовж річки Прут і після напису «Ворохта» ліворуч уже спостерігаємо територію готелю «Хатки Руслани».

На час написання даного огляду дорога перебувала у хорошому стані. Також варто зазначити що у Ворохті є залізнична станція, де роблять зупинки потяги далекого сполучення зі Львова, Києва, Харкова. Тож дістатися до готелю я б зазначив навіть надзвичайно просто. Ніяких зайвих пошуків і перепитування у місцевих куди вам їхати чи йти. А навіть якщо запитаєте у місцевих – про Хатки Руслани тут знають усі, адже це один з перших готелів приватного типу який було побудовано у пострадянській Ворохті. Це справжній ветеран туристичної справи.

.

Готель «Хатки Руслани» - перші оглядини і перші враження.

У цій мандрівці усе було нестандартно. Прибули в «Хатки Руслани» ми дуже пізно десь о 4 годині ночі. За вікном авто тріщав мороз у 18 градусів, проте охоронець нас очікував до останнього і одразу запропонував нам  поселення. І о благодать – на нас очікував добре прогрітий будиночок, де одразу розвантаживши обладнання ми поринули у міцний карпатський сон.

Проте допоки ми рухалися до нашого будиночка нічна та новорічна ілюмінація малювала доволі  таки казкову картинку. Не втримуюся і роблю декілька кадрів. 

hatky ruslany 03

 

hatky ruslany 02

Ніч в Карпатах - Готель "Хатки Руслани" (Ворохта)

А ранок домалював нам загальне сприйняття новими цікавими і навіть можна сказати екзотичними для жителів міста елементами. Вийшовши зранку на вулицю одразу чуємо дивний звук. Повертаємо голову і перед нами у декількох метрах завершення гірськолижного спуску.

hatky ruslany 04

Гірськолижний спуск поряд

Велика кількість лижників та сноубордистів породжують цей неповторний звук тертя лиж об сніг, який давно став для фанатів цього виду відпочинку незабутньою музикою зимових гір. Тут усе поряд, і навіть ближче ніж ви собі можете уявити. Ваша прогулянка під будиночком уже відбувається майже по гірськолижному спуску.

Та все ж ми приїхали на короткий термін аби зрозуміти особливості цього готелю. Тому як би не було важко відриватися від вічної музики гірськолижних спусків, все ж перенесемо свою увагу на готель. Хоча насправді я б його назвав готельним-комплексом, адже це не є монолітне приміщення у якому розміщено усі готельні послуги. Насправді Готель «Хатки Руслани» складається з декількох окремо стоячих споруд. А саме з великого приміщення ресторану «Донечки» де також розміщені офісні приміщення, бібліотека та конференц-зона, і з житлових будиночків та бані. І саме така конфігурація оправдовує назву готелю. «Хатки» в перекладі з української означають «доміки». Виконані усі вони з дерева в єдиному «карпатському» стилі, що додає цілісності сприйняття усього комплексу.

hatky ruslany 01

Готель "Хатки Руслани" - загальний вид

Хатки Руслани – ласкаво просимо в середину

Нарешті ми дійшли до того моменту коли починаємо прискіплюватися до деталей. І розпочнемо очевидно з номера у якому довелося провести залишки першої ночі. А перші враження були теплими в прямому розумінні цього слова. Адже тоді пізно вночі уже ніхто з групи не придивлявся до інтер’єру, усі відзначили що в кімнатах дуже тепло. Тобто «Хатки Руслани» готові вас приймати у будь-яку погоду: від спекотного літа до тріскучих морозів на вулиці.

І ось наступив ранок. Відкривши очі перед собою побачив достатньо затишний дерев’яний інтер’єр. На стінах багато декоративних елементів у формі старого посуду та інших старовинних прикрас. Окремої уваги заслуговує те на чому довелося спати: дерев’яний диван (по народному «бамбетель») був витриманий в найкращих народних традиціях з єдиною видозміною: сидяча частина таки зроблена мякою, що давало можливість використовувати його як спальне місце. 

hatky ruslany 05

hatky ruslany 08

hatky ruslany 07

"Хатки Руслани" - в будиночку

 

Поряд дрова. Проте здивуванню не було меж – камін діючий. Тобто у вечірній час чи в негоду гості мають змогу додати тепла та романтики перебуванню в горах провівши вечір біля відкритого вогню.

hatky ruslany 06

Готель "Хатки Руслани" - санузол

Хатки Руслани – екскурсія по «хатках»

Коли ми вирушили на оглядини інших хаток, довідуємось що вони можуть відрізнятися як конфігурацією так і інтер’єром. Тобто будиночок може собою являти цілісний двох-поверховий «номер», або бути розділеним на два номери відповідно по поверхах. Другий поверх від першого по комфорту відрізняється лишень мансардним типом. Проте тут присутній бонус недоступний для мешканців перших поверхів – широченний балкон з відпочинковою зоною.

hatky ruslany 10

Балкон другого поверху

Якщо по набору зручностей будиночки більш-менш подібні, то у оформленні інтер’єрів є свої особливості. Кожен будинок має певну тематичну спрямованість. Для прикладу ми побували в «азіатському» будиночку, в «африканському» та в «гуцульському» будиночках. Також в «інтернаціональному». Назви усі умовні, але у великій мірі відкривають суть інтер’єру. Для мене персонально запам’ятався «африканський» будиночок де на стінах можна зустріти автентичні для цього континенту вироби, маски вождів, картини в єгипетському стилі тощо. 

hatky ruslany 11

hatky ruslany 12

В "африканському" будиночку

І ось тут відкривається ще одна цікава особливість Хаток Руслани, а саме персоналія власниці цього готельного комплексу. Звуть її пані Руслана Вжесневська – громадянка Канади, яка повернулася на землю своїх батьків і тут у Ворохті уже не перший рік допомагає розвивати туристичну сферу краю. Так от дизайн інтер’єрів є безпосередньо авторства пані Руслани. Мандруючи світами, вона то там то тут збирала всілякі старожитності та елементи декору, які і стали родзинкою кожної з хаток. І коли ти знаєш що ця маска привезена насправді з Африки, і можливо колись якийсь шаман у ній викликав хорошу погоду – сприйняття такого інтер’єру змінюється на захоплення.

Хатки Руслани – ще про деякі особливості та принади

Ззовні будиночки ніби і подібні, проте один з них вирізнявся наявністю пандуса. Запитую у пані Руслани «чому так»? І тут наша група довідується про ще одну особливість цього готелю. Виявляється тут є окремий будиночок, який повністю адаптований для людей з особливими потребами. Тут є пандус для візків, тут є широкий санвузол та система поручнів для комфортного пересування в середині будинку.

До речі даний будинок розташований поряд зі спорудою бані. Будівля баня на справді це комбіноване приміщення, де на першому поверсі розмістилася сауна, передбанник, масажний кабінет, а на другому поверсі помешкання економ-класу.

 

hatky ruslany 13

hatky ruslany 14

hatky ruslany 15

Готель "Хатки Руслани" - в бані

hatky ruslany 16

Номер єконом-класу

Хатки Руслани – час підкріпитися

Мабуть мій найулюбленіший момент під час будь якого огляду – момент сніданку чи обіду, і не відмовлюся від вечері. По своїй натурі не є активним відпочивальником тому ці «моменти» мають бути по особливому комфортними. Тут важливо де їсти і що їсти. Якщо про харчування говорити в контексті готелю «Хатки Руслани». Тут все продумано до дрібниць. Тобто найголовніше поїсти є де. Ресторан «Донечки» розташований у декількох кроках від кожного з будиночків. Це найбільша споруда на території і не помітити її просто не вийде.

hatky ruslany 17

hatky ruslany 22

Ресторан "Донечки"

В середині великий зал з дерев’яним облицюванням і дотримання народного стилю. Тут знову ж варто згадати що дизайнерські рішення належать безпосередньо власниці пані Руслані Вжесневській. Обабіч залу розташована стійка бару, а також тут є другий поверх, який у передній частині споруди завершується внутрішнім балконом.

hatky ruslany 18

hatky ruslany 19

Ресторан "Донечки" - всередині

Загалом враження від того де будемо їсти досить таки яскраві. А якщо врахувати той факти що прибули ми одразу після Різдвяних свят – новорічне екіпірування суттєво додало святкового настрою.

Про те чим тут пригощають відвідувачів можу сказати лишень одне: меню найрізноманітніше як зі страв місцевої і національної кухні, так і присутні блюда світової кухні. Окремо є меню ранкове, обіднє і вечірнє. Зранку на нас очікував омлет з млинцями та кленовим сиропом. Ну ми таке вибрали з декількох варіантів. На обід смачний український борщ, лагідний бекон і найрізноманітніші салати. У вечірній час після ситних сніданку та обіду скористалися легеньким десертом. Усе смачно та ситно.

І ще окремо хотілося б розповісти про напої. Перший з них – чиста джерельна вода, яку у старовинному глечику вам неодмінно принесуть перед кожним прийомом їжі. І другий – карпатський чай, який тут є особливий. Він настільки засмакував нашій групі що пили його і зранку і в обід і на вечерю.

«Хатки Руслани» - можливості дещо ширші ніж здається

Не покидаючи приміщення їдальні піднімаємося на другий поверх. Тут розміщене універсальне приміщення, яке видно використовують у багатьох цілях. З напливом народу тут є продовження їдальні. Проте наявність екрану та відео проектора дає підстави припускати, що тут також відбуваються конференції, корпоративи  та інші івент-заходи. 

hatky ruslany 21

hatky ruslany 20

Ресторан "Донечки" - другий поверх

Отож можна робити висновок, що готель «Хатки Руслани» здатний на значно цікавіші атракції, а не лишень на пропозицію житла та харчування. Отож про це та інше настав момент поговорити з пані Русланою.

Пані Руслано, як вам виникла ідея створення цього готелю?

Я приїжджала в Ворохту з 1992-93 років. У мене тут є родина, і я просто закохалася в Карпати. І одразу тоді назріла ідея розпочати тут якийсь бізнес, який би почав піднімати місцеву економіку і щоб створювалися нові робочі місця. Нажаль в 90-х Ворохта почала занепадати. Тоді в селі залишився функціонувати лишень один магазин. Спочатку допомогла родині відкрити ще один магазини. А далі назріла ідея створити місце де б туристи могли з комфортом проживати. І хотілося б щоб цей готель розповідав гостям наскільки наша Україна є гарна. І вже тоді я розуміла що це не має бути звичний готель по формату «два ліжка і дві тумбочки». Тоді виникла ідея, щоб кожна хатка була не повторною і репрезентувала щось українське, щось закордонне, або взагалі щось світове. Також було вирішено персонал кухні навчити щоб вони окрім місцевої та гуцульської кухні вправлялися і у французькій і у інших видах світових кухень. Я тоді тут побачила чималенький потенціал. І бачу його і сьогодні. І видно не тільки я, бо невдовзі після відкриття «хаток Руслани» розпочалось будівництво Буковелю.

А в якому році відкрився перший будиночок?

Це сталося якраз на Новий рік 2002 року. Тоді ми завершили будівництво і відкрили перший та другий будиночки.

А які плани на розвиток?

Ну про розвиток взагалі не час говорити. Усе буде залежати від ситуації в Україні. Хоча я знаю чого я хочу. Я хочу ще збудувати економ-комплекс. Але знову ж зі ставкою на індивідуальність кожного номера. Також хотілося б побудувати повноцінний тенісний корт, бо місця на це якраз вистачає. Ну і також збудувати відкриту вуличну сцену де б відбувалися всілякі концерти, виступи, фестивалі тощо. Я знаю багатьох музикантів які готові і люблять приїжджати в Карпати. Тобто ідей є багато, але на усе має бути попити. І він має бути не лишень сезонним а загально річним.

Ну і ми не змогли не звернути увагу на те що у вас є інфраструктура для всіляких корпоративних заходів. Скажіть будь-ласка скільки одночасно може прийняти готель гостей для таких ось заходів.

Комфортно готель може прийняти групу до 54 осіб. Цей той комфортний мінімум з яким тут буде зручно провести симпозіуми, семінари, корпоративи. У цьому випадку готель повністю закриваються для інших відвідувачів на період проведення заходу. А загалом готель здатний прийняти до 62 осіб.

І на завершення як Ви себе позиціонуєте?

Ми – готель для спокійного і духовного відпочинку. Як я вже казала, ми не два ліжка, дві тумбочки і телевізор. Ми пропонуємо дещо більше. Розумовий відпочинок: є бібліотека для релаксу і розміреного читання, кожна кімната кожен будиночок заставляє вдатися в глибокі роздуми, щоб зрозуміти чому тут і там є той чи інший елемент. Одним словом кожен будиночок є зі своєю персональною неповторною душею. І хочу констатувати що нам цього вдалося досягнути, оскільки уже є чимало випадків коли після перебування у нашому готелі люди кардинально змінюються. Як частий приклад, велика частина наших гостей зі сходу у нас починають говорити українською. Вони до нас повертаються ще і ще: на свята і просто так, оскільки мабуть тут знаходять щось таке духовне, чого бракує їм у повсякденному житті.

«Хатки Руслани» замість висновків

Були нажаль тут дуже мало. Проте коли довідуєшся про речі, які приховані від сторонніх очей, починаєш розуміти що справді цей готель не лишень один з найстарших у пострадянських Карпатах, а також що тут заховано серце та душу тих людей, які були його творцями. Сильне враження справив і той факт що пані Руслана веде активну благодійну діяльність і частими гостями «Хаток Руслани» є діти сироти та учасники і ветерани бойових дій. Ми ярказ натрапили на прощальний вечір всеукраїнського табору для дітей-сиріт від благодійного фонду «Нове покоління» і стали учасниками імпровізованої Меланки. Перебуваючи тут, усвідомлюємо що кожна копійка від кожного туриста це ще й інвестиція у добрі справи. Отож «Хатки Руслани» це однозначно дещо більше ніж просто готель. Тут можна по справжньому відчути цей неповторний колорит Ворохти та українських Карпат загалом.

 

hatky ruslany 23

Вид з будиночків


 Ярослав БАРАН

Експертна підтримка в підготовці публікації:

Олена Бахаовська

Андрій Баховський

Фото: YarekFoto

Готель "Хатки Руслани"

Івано-Франківська обл.

смт. Ворохта

вул. Данила Галицького 1Б

+38 (098) 10 10 710

+38 (067) 44 17 144

http://www.hatkyruslany.com.ua/karpatyturinfo