Головна » Blog » В Карпати на захід сонця – тестуємо новий екскурсійний маршрут

В Карпати на захід сонця – тестуємо новий екскурсійний маршрут

0
kychery (1)

В Карпати на захід сонця – передісторія

Взагалі туристичні мандрівки у карпатському регіоні віддавна працюють по певних укладених схемах та традиціях. Лишень мандрівники-одинаки можуть собі вдаватися до їх порушень та насолоджуватися гірською свободою у повній мірі. Проте коли йдеться про екскурсії – тут ще більш усе уніфіковане і більшість компаній намагаються копіювати алгоритми роботи, адже справді усе найефективніше придумане давно. Проте нас  туристів такі обмеження не можуть  радувати.

Давайте для прикладу уявимо собі курорт Трускавець. Тут давно відомо що на будь-яку екскурсію можна поїхати або на пів дня або на весь день. Як виключення екскурсія по місту на 1-2 години. Але уявіть ситуацію що у вас недостатньо часу перебування у Трускавці і хотілося б скористатися ситуацією щоб бодай на мить опинитися в Карпатах. Ну бодай на декілька годин – до Карпат рукою ж подати. Ось тут розпочинаються проблеми. Туристичним фірмам ви не цікаві, лишень винаймати якогось дядька за втридорога і нирнути в обійми гір.

 

В Карпати на захід сонця  – вирушаємо

 

Так от наша історія розпочалася з проб та експериментів однієї невеличкої туристичної компанії, яка шукає своє місце під сонцем і уже вдруге запрошує нас у незвичний маршрут з курорту Трускавця. Цього разу даний маршрут мав кодову назву «В Карпати на захід сонця». Насамперед він був очевидно задуманий і спрямований на романтиків, які в обіймах коханих будуть споглядати з вершини гори як заходить сонце. Ну і також він розрахований на тих хто бодай на мить але мріє опинитися в Карпатах і відчути їх вайб на усіх 100%.

Так от наша мандрівка розпочалась з виїзду з курорту Трускавець десь о 18:30. В мікроавтобусі бачу що група невелика і в основному складається з найромантичнішої статі, тобто жіночок. По дорозі слухаємо історію про Борислав, курорт Східниця, село Урич і фортецю Тустань, але чомусь на останній локації не зупиняємося. Перша і базова зупинка десь аж на околицях Урича. Далі кожному було вручено набір трекінгових палиць і ми вирушили в дорогу. Звичайно ми звернули з головної дороги і почали здійматися кудись вверх.

І ось тут мабуть був найскладніший фрагмент нашої міні-подорожі оскільки м’язи відчули усе навантаження гірських сходжень як то кажуть наповну. Звичайно темп підбирався середній під групу, але й не забували про відсталих, які давали нам достатньо часу перепочити. Проте цей «мученицький тракт» триває не довго і вже за мить ми опинилися на вершині гори з такою собі незамислуватою назвою «Кичера». Ну в Карпатах іноді люблять не ускладнювати собі задачу з вигадуванням і назв і надають горам дуже прості назви «високий верх», або просто «верх», або «кичера».

Вперше термін «кичера» зустрів у пісні В. Івасюка «Я піду в далекі гори». В одній з версій тексту якраз співається про кичери. Поцікавився що це. Виявляється в Карпатах «кичерами» називають гори схили яких порослі лісом, проте вершина лиса. Чи була гора на яку здійнялися саме кичерою? Можливо в давнину так, але сьогодні вона частково є у владі людських обійсть. Гора відносно невисока. За попередніми припущеннями 700-750 метрів над рівнем моря. Проте для нашої місії та мети це й дуже важливо.

 

В Карпати на захід сонця  – там на вершині.

 

Так от коли ми ступили на хребет, зрозуміли, що усі зусилля були того варті. Перед нами відкрилася кругова панорама на сусідні села та хутори. Навіть декілька туристичних пам’яток потрапило в поле зору. Але там повірте вони були не головні. Головним там було сонце яке схилялося за сусідній хребет.

Тим часом ми плавно зупиняємося на одній із полян вкрити польовими квітами і розпочинається магія селфі та світлин. Справді пора якнайкраща для світлин, портретів і пейзажів. Дівчата без упину світили перед нами своїми яблучними і неяблучнми смартфонами. Адже в той момент треба і в кадрі гарно вийти, і підглянути як там конкурентки працюють і обдумати або й в голос обговорити у кого кращий смартфон. Ну не без того. А ми тим часом зосередились на фотографуванні пейзажів.

Насправді час минав дуже швидко і вже за якихось 40 хвилин настав час спускатися донизу. Робили це ми у сутінках, але маршрут був врази легшим ніж на верх. Через певний час ми поверталися у Трускавець.

 

В Карпати на захід сонця – перші враження та рекомендації

 

Отож враження просто неймовірні, оскільки зазвичай побачити захід сонця на вершині гір можна лише під час кількаденного походу з ночівлею. Картинка просто фантастична. І з цього моменту ще одне важливе призначення даної екскурсії – для фотографів які хочуть поуправлятися з пейзажами під час заходу сонця. Усі романтичні штучки теж залишаються актуальними, адже 40 хв цілком достатньо щоб провести якийсь ритуал признання в коханні, пообніматися і поробити гарні світлини. Ну і щодо кількох годин відчути гори, тут справді можна вкусити смак навантажень карпатських походів. Тобто потенціал цієї екскурсії чималий. Проте варто сказати й про інші моменти, які під час ознайомлення з туром є не очевидними.

І насамперед варто зрозуміти що дана екскурсія (хоча й невелика) належить до типу  «актив», тому тут варто зважати на усі випливаючі з цього обставини. Йдеться про зручне взуття для походів, про одяг який буде захищати від комах і кліщів. Саме так, адже більша половина маршруту йде по майже дикій природі. Також варто запастися ліхтариками, адже прибудь-якій незапланованій затримці спуск буде відбуватися в сутінках.

 

В Карпати на захід сонця – замість післямови

Ми прибули в Трускавець за графіком з запасом до комендантської години. Усі з неабиякими враженнями і великим запасом класних світлин на картках пам’яті. Чи змучені ми були – о так, проте безмежно задоволені адже за ці декілька годин отримали повний пакет карпатських вражень. Отож залишаємо подяку екскурсоводу Миколі Бакаю (Турфірма «Поїхали») за черговий вдалий експеримент а також контакти пана Миколи (+380975722921) для усіх хто бажає повторити цей мінітур.

Ярослав БАРАН

Фото: yarekfoto.co.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.