Головна » Blog » Музей української майоліки – Трускавець

Музей української майоліки – Трускавець

0
mayolika_4

Виявляється таких музеїв в Україні не так і багато. Про що йдеться? А йдеться про Музей української майоліки, що віднедавна діє на курорті Трускавець. Давайте розбиратися з термінами і особливостями.

Спочатку що таке майоліка? Відверто наші автори також такий термін почили там вперше. Насправді все просто: майоліка – це кераміка. Так прижився цей термін з давньої італійської. «Майоліка» чи точніше «мальорка» в прямому розумінні цього слова означає різновид кераміки з випаленої глини з використанням розписної глазурі. Ну очевидно згодом він прижився у професійних колах тож якщо почуєте термін «майоліка» розуміємо що йдеться про звичну нам кераміку.

Так от історія трускавецького чи то пак українського Музею української майоліки це історія хобі, потім приватної колекції яка згодом переросла в повноцінний музей. Музей розташований у Трускавці можна вважати в козирному місці – у лівому крилі центрального Бювету мінеральних вод. Проте потрапивши в середину ви якось забуваєте, що ви в гідрологічній споруді, адже зібраним тут колекціям явно затісно і усі експонати так і кричать щоб на них звернули увагу. Що цікаво керамічна індустрія в Україні поділялася в радянський час на певні школи кераіки, які функціонували біля профільних підприємств. Їх насправді було не так багато і зазвичай це

об’єднання продукувало маспошивні вироби які можна було побачити майже чи не у кожному тоді помешканні. Але паралельно існували й творчі роботи, які сьогодні мають неабияку цінність.

 

Так от власники музею зуміли поєднати в експозиції як масові вироби, так і авторські роботи. Цікаво розглядати особливості кожної з шкіл, адже вони відрізняються кольорами, художніми прийомами. Але ще цікавіше споглядати на роботи майстрів, які є повністю автентичними. Працівники музею можуть годинами розповідати про ці колекції.

Звичайно тут є не лише керамічний посуд, але й навіть музичні інструменти. Окрім цього тут є невеличка колекція старої фототехніки, яка має в своєму арсеналі досить цікаві оптичні прилади. Тож фотографам теж на замітку що варто туди навідатись. Загалом музей налічує понад 1500 експонатів періоду 20 сторіччя, тобто кожен має змогу знайти для себе щось цікаве.

 

Контакти:

Довідки за телефоном +38 (068) 550-90-05

www.instagram.com/ukrmayolika/
//www.youtube.com/@ukrmayolika/“>www.youtube.com/@ukrmayolika/

Фото: ЯрекФОТО

Ярослав БАРАН

 

P.S.

А ви знаєте, що куманці (поїльники) це також вироби з кераміки, тому невипадково музей знайшов своє пристанище саме на Бюветі мінеральних вод. Ну і ще одна цікава інсайдерська інформація: колись працюючи диктором Бювету мінеральних вод у кабінеті завідуючого Бювету вдалося побачити унікальну колекцію куманців. Ті що ви бачите на базарі це маленька часточка тих варіацій, які випускалися протягом 20 сторіччя. Нажаль що з цією колекцією – невідомо, а вона б дуже в тему була у Музеї української майоліки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.