Парк історії землі Underhill

Здавалося б Карпати та Карпатський регіон вас уже нічим не здивують. Тут є все: від природньої краси до всіляких незвичних атракцій. Проте організатори атракції Парк історії землі Underhill очевидно поставили собі не просто мету, а надмету об’єднати все і перевершити усіх. Чи вдається їм задумане – вирішили перевірити під час одного з візитів туди. Отож вирушаємо в дорогу
Дорога в Парк історії землі.
Коли починаєш прокладати маршрут, то одразу розумієш, що будівничі Парку орієнтувалися на гостей та туристів Карпатського регіону. Ну відповідно уже наші і потрапляють у сферу інтересів нашого проекту.
Розташований Парк історії землі в селі Підгір’я Богородчанського району Івано-Франківської області. А простіше він розташований по дорозі з Івано-Франківська до Надвірної та Яремче. Тобто навіть мандруючи в серце Карпат ви приречені у 90% проїжджати біля цієї атракції. Тож знайти і побувати там дуже просто.
Парк історії землі – перші враження
А далі ділюся своїми персональними враженнями. Отож, коли прибуваєш до Парку, спочатку намагаєшся зрозуміти що це, яка там концепція, місія. Попередньо інтернет теж не зміг дати якоїсь конкретної відповіді на це питання навіть на офіційному сайті. От стоїш ти перед воротами, перед тобою величезна гарно прибрана територія з невідомо якими елементами, прапорами, скульптурами. Але яка суть усього цього – відповідь одразу і не знайдеш. Тому моя перше порада, коли надумаєте відвідати Парк – не ставте собі багато питань, а занурюйтесь в атмосферу парку. Можливо як крутому археологу вам вдасться відкопати істину.
Тому не довго думаючи занурився в оглядини парку. Скажу, він одразу вас затягне в якусь незвичну атмосферу і спокій. Першими вам відкриються скульптури доісторичних істот в реальну висоту, далі захопить гвинтокрил Мі2, далі дійдете і до звіринця, а потім вже й музеї почнуть заманювати. Скажу що також приємно вразив квітник. Тут є багато гарних алей, де можна цілком пристойно пофоткатись. Ось десь так насамперед постане перед вами Парк історії землі. Проте чим довше будете блукати його алейками певна логіка і деталі почнуть домальовувати вашу картину сприйняття. Та для цього таки варто відвідати офіційний сайт щоб достеменно знати що тут є і що варто відвідати.
З чого складається Парк історії землі
Чесно, скажу, якщо б детальніше ознайомився з вмістом та наповненням парку – візит був би набагато цікавіший. Не все вдалося побачити, хоча в цьому є і позитив: доведеться ще раз туди завітати.
Отож за даними сайту у Парку історії землі є наступні атракції:
- Доісторичні скульптури
- Територія розкопок
- Живі тварини
- Паспорт України
- Дитячий майданчик
- Музей цивілізації
- Портал майбутнього
- Дитяча автошкола
- Фудкорт
- Сувенірна крамниця
Отож доісторичні скульптури – поза конкуренцією. Особливо мамонти. Коли сфоткався з ними, багато знайомих перепитувало де я відкопав Парк юрського періоду. Щодо живих тварин тут теж усе серйозно. Бачив левів бачив страусів, а це вже вам не шкільний «живий куток». Коли натрапив на приміщення з роботами, зрозумів що це портал майбутнього.
Серйозно про Парк історії землі.
А тепер про висновки і чи варто їхати сюди на відпочинок. Тут трохи лукавлю, оскільки раз ми розповідаємо про це місце, тож і їхати сюди без сумніву варто. Загалом склалося враження що це потужний «університет» на природі, який в розважальній формі має на меті привити усім поколінням любов до науки, історії і природи. Справді коли б у школі викладач привів нас сюди і показав челюсті мегалодона чи тих же ж мамонтів, мабуть був би відмінником по усіх природничих науках. Власне що тут цікаво незалежно від віку і захоплень. Тож орієнтація на сімейний відпочинок цілком оправдана, адже скучати тут нікому не доведеться. Для дітей просто море атракцій, для дорослих також багато відкритів.
Єдине чого бракує: якогось «легендарного» професора-викладача, який би увесь цей багаж знань об’єднав у спільну пригоду чи легенду. Проте знаючи що представники парку постійно працюють над оновленням, над новими ідеями, можу припустити що у недалекому майбутньому так воно і станеться. Тому має на меті сюди приїхати ще раз і заново відкрити усі закутки цього справді корисного для туризму регіону креативу.
Автор та фотограф Ярослав БАРАН