Головна » Blog » В пошуках скарбів ордена Тамплієрів

В пошуках скарбів ордена Тамплієрів

0

На перший погляд дивно звучить твердження: скарби ордена Тампліерів у Карпатах. Де Єрусалим, де Париж, а де Карпати? І історія готує нам нові сюрпризи, так що сьогодні чергові пошуки легендарного золота, яке ймовірно може бути захованим саме в Карпатах. Не так давно ми вже розповідали історію про легендарного опришка Алексу Довбуша та його скарби, які також ймовірно заховані в Карпатах. Сьогодні же будем говорити  про загальноєвропейські легенди, які також так або інакше мають відношення до карпатському регіону.

Звернувся до цієї теми не випадково, оскільки в українській пресі все гучніше звучать гіпотези про те, що багатство легендарного монаого ордена Тамплієрів ймовірно заховано на території України. І ці гіпотези не є безпідставними. І саме локалізація таких ймовірностей блукає в околицях Карпат. Тому відправляємось по місцях можливого перебування Тамплієрів, оскільки сьогодні всі вони доступні відпочиваючим і туристам.

Як тамплієри потрапили до Карпат

Варто зазначити, що орден Тамплієрів став породженням хрестових походів: у 1118 році група лицарів на чолі з Гуго де Пейном звернулася до короля Єрусалима Болдуїна Другого з проханням про затвердження ордена Лицарів Храму. Метою створення стало прагнення захистити паломників із Європи, які прибували на Святу Землю. Дозвіл вони отримали, і в 1128 отримали офіційне підтвердження від Папи Римського. Першим магістром ордену став Гуго де Пейн. Далі був стрімкий розвиток: великі пожертвування, наділи земель зробили орден багатим та впливовим у Європі. Вони поряд із духовними справами активно займалися торгівлею і стали надійними банкірами в Європі. Хоча поруч із багатством тамплієри відрізнялися скромністю, справедливістю та великою військовою доблестю. Звичайно, така ідеальна і потужна сила не змогла не турбувати сильних світу цього. У 14 столітті король Філіп 14 разом із Папою Климентом П’ятим вирішили позбутися цієї сили: спочатку ордену було запропоновано перенести резиденцію до Парижа, оскільки Єрусалим був дуже нестабільною гарячою точкою в тодішній Європі. І саме ця дія магістра Хака де Моле стала фатальною для ордену. У 1307 році орден був звинувачений у єресі. У 1312 році орден був розпущений за звинуваченням у служінні сатані, а за два роки стратили всю верхівку ордена.

Ось тут починається найцікавіше. Оскільки орден був численним, тож через популярність туди було багато бажаючих вступити, відповідно вороги не змогли впоратися з усіма членами ордену. Тому частина невеликих загонів вирушила зі скарбами ордена до різних куточків світу. Деякі загони дійшли до Карпат і навіть їх перейшли.

Тамплієри у Карпатському регіоні

Так ось де шукати тамплієрів у Карпатах. Насамперед достовірно відомо, що притулком тамплієрів став замок у селі Середнє у Закарпатській області. Про це ми вже писали. Тут вони на прохання тодішнього короля Угорщини виконували місію митної застави. Також сліди цього ордену губляться у печерах Чорної гори, у Виноградові (теж Закарпаття). Проте сліди тамплієрів знаходять і на Прикарпатті, а саме біля села Новосілки Золочівського району Львівської області. Тут свого часу у лісі було знайдено дивні кам’яні брили з невідомими символами. І все ж таки їх приписують саме ордену Тамплієрів. Дане каміння тривалий час експонувалося у Золочівському замку. Також під час археологічних досліджень руїн середньовічної фортеці Тустань на дні кріпосного колодязя знайшли монети Тамплієрів, у свій час навіть були звичною валютою для розрахунків. І ще на одне місце, яке пов’язане з орденом тамплієрів, можливо розташоване в селі Луків Волинської області, де за гіпотезою Бориса Возницького тамплієри також заклали замок. Однак сьогодні від нього залишилися лише рови та підземелля.

Карпатські легенди та таємниці тамплієрів

Ось така географія тамплієрів у Карпатському регіоні. Що ж ми маємо: п’ять місць, які так чи інакше можуть гіпотетично мати багато таємниць, серед яких схованка скарбів могутнього ордену. Справді, таємниці супроводжували орден від початку його заснування. За гіпотезою деяких дослідників швидка могутність ордена пов’язана з тим, що перші лицарі знайшли щось дуже важливе в Єрусалимі, і воно так чи інакше спричинило їхню могутність. За деякими більш конкретними припущеннями, це навіть міг бути Золотий Грааль. Тому весь час існування ордену овіяний легендами та містикою, мовляв, орден володів знаннями, які досі недоступні простим смертним. Якось дивно, але місця, пов’язані з тамплієрами в Карпатському регіоні, також багаті на всілякі паранормальні явища, і це ще більше приваблює любителів усього незвичайного відвідати цей регіон.

Хоча слід констатувати у житті ордену були й реалістичніші скарби. Після знищення ордена їх ніхто не знайшов. За деякими історичними даними перед стратою верхівки ордена Париж залишив обоз з багатьох возів, в якому перевозилися ящики, очевидно, що з багатством (золотом, сріблом). На них у порту чекали кораблі ордену. Але на кораблі було завантажено лише невелику частину обозу. Де поділися решта скринь досі невідомо. Тому сенсаційні заяви деяких сучасних істориків про можливість укриття тамплієрів саме в Карпатах, як бачимо, отримують щоразу більше підстав.

Як бачимо, Карпати багаті на таємниці та скарби. Можливо комусь із вас вдасться знайти хоча б один із них і стати щасливчиком відвідавши ці чудові гори. Хоча метою цієї публікації не був заклик до пошуків золота в горах, проте якщо Карпати на мить змусять вас зацікавитись історією, чи розбудять у вас шукача пригод – ми свою місію виконали. А Карпати вас не розчарують. Для кожного тут знайдеться своя примара, свій лицар-тамплієр і зрештою свій скарб. Ласкаво просимо до Карпат.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.